مقالات

علائم خرابی پمپ ترمز کدام است؟

علائم خرابی پمپ ترمز

آیا تا کنون برای شما هم سوال پیش آمده که علائم خرابی پمپ ترمز کدام اند و شما از کجا باید این موارد را بررسی کنید؟ مطمئنا خرابی پمپ ترمز ماشین می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. چرا که خرابی این قسمت از ماشین می تواند بر روی اصلی ترین و مهم ترین فعالیت های شما تاثیرات زیادی داشته باشد. امروز ما قصد داریم تا در مورد نشانه های خرابی پمپ ترمز با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

نقش پمپ ترمز در خودرو

قبل از بررسی تخصصی علائم خرابی پمپ ترمز، بیایید تا این قسمت را با هم بررسی کنیم. ماشین ها در ساختار خود وسیله مهمی با نام سیستم ترمز دارند. سرعت ماشین با استفاده از این سیستم کاهش پیدا می کند. پمپ ترمز از یک سری اجزای اصلی تشکیل شده است و هر کدام از این اجزا یک سری ویژگی های خاص دارند.

دولوکس کار مرکز پخش لوازم یدکی خودرو

پدال ترمز، بوستر مکشی و پمپ اصلی از جمله این تجهیزات هستند. هنگامی که راننده قصد کم کردن سرعت را دارد، پدال ترمز را فشار می دهد. در چنین حالتی به پمپ ترمز و سیستم مکشی فشار وارد شده و سرعت ماشین کم می شود.

نقش پمپ ترمز در خودرو

خرید مخزن پمپ ترمز پژو ۲۰۶ دینا پارت

پمپ ترمز چطور کار می‌کند؟

پمپ ترمز می تواند 3 وظیفه به شدت مهم را به عهده داشته باشد. به همین علت هم علائم و نشانه های خرابی پمپ ترمز می توانند پر اهمیت باشند و در صورتی که شما پمپ ترمز ماشین خود را خراب کردید به سرعت باید به دنبال راه های تعمیر آن باشید. این محصول می تواند نیروی مکانیکی را به یک نیروی هیدرولیکی تبدیل کند. در مرحله بعدی این نیرو با استفاده از روش های خاص درون پمپ تقویت شده و به چرخ ها هدایت داده می شود.

پمپ ترمز چطور کار می‌کند؟

در نهایت، فشار اولیه وارد شده به پمپ ترمز، روغن داخل سیلندر را به طور کامل به درون لوله ها و کانال های خاص منتقل می کند. این کانال ها به گونه ای طراحی شده اند که قدرت بالایی داشته و می توانند به سرعت ماشین را متوقف کنند. جالب است بدانید که این پمپ و مخزن اصلی ترمز می توانند روی بوستر قرار گرفته باشند و به همین علت هم استفاده از آنها در ماشین ضروری است.

نقش بوستر ترمز

خرید بوستر ترمز پراید

برخی از علل خرابی پمپ ترمز

حال که مباحث مقدماتی مربوط به پمپ ترمز را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا علائم خرابی پمپ ترمز را با هم بررسی کنیم. شما باید به این مسئله مهم توجه داشته باشید که خرابی این قسمت از ماشین در هر خودرویی به یک نحو خاص مشخص می شود. شما باید بسته به ماشین خود علائم را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ مشکل برای شما ایجاد نشده است.یک سری علائم کلی بوده و میان همه ماشین ها یکسان می باشد.

برخی از علائم خرابی پمپ ترمز

1- از بین رفتن تعادل

هنگامی که شما ترمز می گیرید می توانید حس کنید که تعادل ماشین شما از بین رفته و دستگاه تعادلی ندارد. هنگامی که این قسمت از ماشین خراب شود، نمی تواند به موقع و به اندازه کافی روغن را به محل مورد نظر پمپ کند. در نتیجه هنگامی که شما ترمز می گیرید، خودرو مورد نظر شما به سمت چپ یا به سمت راست کشیده می شود. در چنین حالتی شما با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد.

از بین رفتن تعادل از علائم خرابی پمپ ترمز

2- تغییر موقعیت پدال

هنگامی که شما پدال ترمز را فشار می دهید یک سری ساز و کار های مختلف صورت می گیرند تا سرعت ماشین را کم کنند. سیلندری که فشرده می شود فعالیت پمپ ترمز را آغاز می کند. اگر این قطعه درست کار نکند در هنگام ترمز گرفتن شما می توانید متوجه تغییر موقعیت پدال ترمز شوید. شما باید فشار بیشتری را به پدال وارد کنید.

تغییر موقعیت پدال از علائم خرابی پمپ ترمز

جلوگیری از خرابی پمپ ترمز

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند سلامت ماشین شما را تعیین کند، سلامت پمپ ترمز ماشین می باشد. اصلی ترین و مهم ترین قسمت ترمز هم پمپ ترمز ماشین به حساب می آید. به همین علت هم سالم نگه داشتن این قسمت از اتومبیل می تواند اهمیت فوق العاده بالایی داشته باشد.

جالب است بدانید که کیفیت قطعاتی که شما از آنها استفاده می کنید به صورت مستقیم بر روی این مسئله تاثیر گذار است. هرچه کیفیت نهایی قطعات به کار رفته در سیستم ترمز ماشین بالا تر باشد، احتمال خرابی پمپ ترمز ماشین هم کاهش پیدا می کند.

استفاده از قوی ترین قطعات موجود در بازار شاید بهترین راهی باشد که با استفاده از آن شما می توانید طول عمر پمپ ترمز ماشین خود را افزایش دهید. این مسئله می تواند به شدت مهم و پر اهمیت باشد. در این صورت شما می توانید با خیال راحت نیاز های کلی و جامع ماشینتان را رفع کنید.

البته که فشار آوردن بیش از حد به ماشین هم می تواند در خرابی آن دست داشته باشد. شما باید همیشه ماشین را در یک وضعیت خوب و مناسب قرار دهید تا با هیچ مسئله خاصی مواجه نشوید.

جلوگیری از خرابی پمپ ترمز

معرفی علائم خرابی پمپ ترمز پراید

در اکثر ماشین ها، علائم خرابی پمپ ترمز یکسان هستند. بیایید تا نگاهی به این علائم در پراید بیندازیم. در ماشین پراید هنگامی که پمپ ترمز شما خراب می شود، شما با مشکلات خاصی همچون عمل نکردن کلی ترمز ماشین مواجه می شوید. یعنی در هنگام خرابی پمپ ترمز شما نمی توانید از خود ترمز پراید استفاده کنید.

از همین رو، اگر شما هم در هنگام ترمز گرفتن با مشکلات خاصی همچون عمل نکردن ترمز مواجه هستید، حتما باید پمپ ترمز ماشین خود را چک کنید و مطمئن شوید که هیچ مشکلی در این زمینه ایجاد نشده است. البته که علائم عمومی این مشکل هم در پراید دیده می شوند.

علائم خرابی پمپ ترمز پراید

علائم خرابی پمپ ترمز زانتیا

زانتیا دیگر خودرویی است که در شرایط خاص می تواند با مشکلات مربوط به خرابی پمپ ترمز مواجه شود. جدا از علائم عمومی، عمل نکردن کلی ترمز در این ماشین هم دیده می شود. پس، اگر شما هم صاحب یک عدد زانتیا دارید و ترمز ماشین شما کار نمی کند، حتما باید به دنبال بررسی فنی آن باشید. در این حالت شما می توانید مطمئن شوید که مشکل از ترمز ماشین است و یا اینکه پمپ ترمز به طور کامل خراب شده است.

علائم خرابی پمپ ترمز زانتیا

خرید لوازم یدکی زانتیا

علائم خرابی پمپ ترمز سمند

عدم وجود تعادل در هنگام ترمز گرفتن یکی از مهم ترین دلایل خرابی پمپ ترمز سمند به حساب می آید. این مورد می تواند در اکثر ماشین ها اتفاق بیفتد. ولی این مشکل معمولا در ماشین سمند بیشتر دیده می شود. پس اگر خودروی شما هم در هنگام ترمز گرفتن تعادل خوبی ندارد و خیلی نا متوازن ترمز می گیرد، بهتر است که آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ مشکلی در آن وجود ندارد. در صورت وجود مشکل شما باید به دنبال راه های تعمیر باشید.

علائم خرابی پمپ ترمز سمند

علائم خرابی پمپ ترمز تیبا

در ماشین تیبا هم مثل پراید و سمند علائم مختلفی مشاهده می شود. اگر ماشین شما در هنگام ترمز گرفتن تعادل ندارد و به سمت چپ یا راست حرکت می کند، شما حتما باید پمپ ترمز آن را بررسی کنید. جالب است بدانید که اصلی ترین و عمومی ترین علائم خرابی پمپ ترمز در ماشین تیبا هم دیده می شوند. پس شما هم باید به این مسئله توجه داشته باشید تا با هیچ مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشوید.

علائم خرابی پمپ ترمز تیبا

خرید لوازم یدکی تیبا

علائم خرابی بوستر ترمز پیکان

در سیستم ترمز، جدا از خرابی های مربوط به پمپ ترمز ماشین سایر قطعات هم به راحتی خراب می شوند. از جمله این قطعات می توان به بوستر ترمز اشاره کرد. خرابی بوستر ترمز پیکان می تواند مشکلات مختلفی را برای این ماشین جالب ایجاد کند.

علائم خرابی بوستر ترمز پیکان

اگر در هنگام حرکت ماشین موتور خیلی ضعیف شود و یا پدال ترمز خیلی سفت شود و درست کار نکند، باید این قطعه را بررسی کنید. رایج ترین و اصلی ترین نشانه خراب شدن بوستر ترمز پیکان مربوط به درست عمل نکردن موتور و سفت شدن پدال ترمز است و این مسئله از بارزترین علائم خرابی پمپ ترمز پیکان بشمار می رود که بهتر است به این موارد توجه داشته باشید.

علائم خرابی پمپ ترمز سمند ef7

همچون سایر ماشین هایی که در قسمت های قبل تر به آنها اشاره کردیم، دلایل خرابی پمپ ترمز در سمند هم شباهت های نسبتا زیادی با علائم عمومی دارد.  اگر ترمز ماشین شما درست کار نمی کند، پدال سفت شده است و یا اینکه ترمز ماشین شما خیلی زیاد از کار میفتد، باید به دنبال بررسی راه های موجود برای ترمیم و حل مشکل باشید.

علائم خرابی پمپ ترمز سمند ef7

معمولا این مسئله می تواند بر روی اصلی ترین و مهم ترین فعالیت های شما هم تاثیر گذار باشد. چرا که خرابی پمپ ترمز می تواند آسیب های جانی را نیز به همراه خود داشته باشد. پس، بهتر است که به این موارد توجه کنید تا با هیچ مشکل خاصی مواجه نشوید.

همچنین بخوانید: آشنایی با علت ریپ زدن ماشین

خرید پمپ ترمز از فروشگاه دولوکس کار

اگر شما هم قصد خرید و استفاده از انواع پمپ ترمز با کیفیت را دارید و نمی دانید که کدام فروشنده بهترین محصولات را ارائه می کند، استفاده از فروشگاه دولوکس کار بهترین گزینه ای است که در جلوی پای شما قرار گرفته است. خرید از فروشگاه دولوکس کار می تواند بازدهی بالایی را برای شما به همراه داشته باشد. همه محصولات ارائه شده در این فروشگاه با تضمین بهترین کیفیت و قیمت ارائه شده و به دست شما در هر نقطه از ایران بزرگ می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *