مقالات

نقد و بررسی پژو 206

بررسی 206

خودروی 206 دارای چندین تیپ مختلف است که شاید تنها کارشناسان با سابقه خودرو از ویژگی ها و نقاط قوت و ضعف تمامی این تیپ ها آگاهی داشته باشند. تیپ های مختلف 206 به صورت صعودی یکدیگر را تکمیل کرده اند به صورتی که تیپ های 5 به بالای این خودرو نقاط ضعف تیپ های پایین تر را پوشش داده اند.

پژو 206 در ابتدای تولید خود در فرانسه به عنوان پرفروشترین اتومبیل اروپا معرفی گردید در واقع این خودرو با ظاهری زیبا و اسپرت مورد علاقه بسیاری از افراد به خصوص جوانان قرار گرفت.

در بررسی پژو 206 که دولوکس کار انجام داده مشخص شد که این خودرو برای نخستین بار و در سال 1380 در ایران تولید شد و مورد استقبال قرار گرفت در واقع پژو 206 در ایران سال ها بدون رقیب بود تا با ورود ماشین های چینی به خصوص مدل MVM رقیبی جدی برای این خودرو به جود آمد ولی هم چنان ایران خودرو توانست با تولید تیپ های مختلف از این خودرو، آن را بی رقیب کند.

بررسی تخصصی خودرو 206

بررسی پژو 206 از نظر فضای داخلی

از نظر فضای داخلی پژو 206 از یک فضای کاملا اروپایی برخوردار است. یکی از بهترین نقاط داخلی مربوط به این خودرو، داشبورد آن است. با بررسی دقیق تر پژو 206 متوجه میشوید که داشبورد این خودرو ظاهر بسیار زیبا و دلربایی دارد و از این حیث نقطه قوتی برای آن به حساب می آید.

اما فضای داخلی آن دارای معایبی نیز است که در این جا به آن اشاره خواهیم کرد. از مهم ترین معایب مربوط به این خودرو می توان به محل قرار گیری کلیدهای بالابر شیشه خودرو است. این محل قرار گیری به مانند دیگر خودروها نیست و بر روی درب قرار ندارد. همین مساله یکی از نقاط ضعف مربوط به این خودرو به حساب می آید.

برای سفارش لوازم یدکی پژو 206 کلیک نمایید لوازم یدکی پژو 206

اما مساله دیگری که در ارتباط با بررسی 206 صورت گرفت فضای کم داخل کابین آن است. این فضا به خصوص در سرنشینان عقب به یک معضل تبدیل شده به طوری که اگر طرف شاگرد و یا راننده صندلی های خود را بخوابانند دیگر فضایی برای پای سرنشینان عقب وجود ندارد و این مساله به یکی از نقاط ضعف این خودرو تبدیل شده است.

پس از بررسی 206 متوجه خواهید شد که این خودرو در دسته خودروهای هاچ بک قرار می گیرد و فضای صندوق عقب آن به نسبت خودروهای سدان کم تر است.

بررسی پژو 206 از نظر فضای داخلی

بررسی پژو 206 از نظر فضای بیرونی

یکی از مهم ترین دلایل برای موفقیت این خودرو در بازار فروش که هنوز بعد از 15 سال محبوبیت خود را از دست نداده است، ظاهر زیبا و اسپرت آن می باشد. این ظاهر اسپرت به گونه ای است که بعد از ورود این همه اتومبیل لوکس و مدرن هنوز محبوبیت خود را از دست نداده و همه ما پژو 206 را به عنوان خودرویی با ظاهر زیبا می شناسیم.

با بررسی بیشتر پژو 206 متوجه این قضیه میشوید که پارامترهای مختلفی در بالا بردن این ظاهر زیبا نقش داشته است. یکی از این مشخصه ها چراغ های کشیده جلوی خودرو است، هم چنین کاپوت شیب دار مربوط به این خودرو یکی دیگر از نقاط قوت مربوط به بالا بردن زیبایی این ظاهر می باشد.
ظاهر ایرودینامیکی مربوط به پژو 206 بسیار جذاب است و همین مساله باعث کهنه نشدن مربوط به ظاهر این خودرو است.

برای سفارش لوازم یدکی پیکان کلیک نمایید تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی

با بررسی پژو 206 تیپ 2 و تیپ 5 متوجه تفاوت کوچکی در ظاهر بیرونی آن خواهید شد. یکی از این تفاوت ها مربوط به قاب آینه بغل خودرو است به طوری که در مدل تیپ 5 قاب سفید رنگی بر روی آینه خودرو وجود دارد در حالی که این قاب بر روی پژو 206 تیپ 2 اغلب به رنگ سیاه است.

هم چنین اگر خواستید که خودروی مورد نظر از کدام تیپ است به آینه بغل سمت شاگرد توجه کنید. در پژو 206 تیپ 5 یک سنسور دمای کوچک بر روی این آینه بغل موجود است که این قضیه در تیپ 2 وجود ندارد و همین شاخصه کمک می کند که تشخیص دهیم خودروی مورد نظر از کدام تیپ است.

فضای بیرونی 206بررسی پژو 206 از نظر رانندگی

وزن این خودرو به نسبت اتومبیل های مشابه دیگر هم چون پژو 405 و سمند کم تر است و همین مساله باعث می شود که رانندگی خشکی داشته باشد. اما این قضیه با کمک فنرهای گازی خوب آن تا حد بسیار زیادی مرتفع شده و هم چنین وزن سرنشینان عقب باعث می شود که این مشکل برطرف شود.

برای خرید لوازم یدکی تندر نود کلیک نمایید لوازم یدکی تندر 90

اما با بررسی پژو 206 متوجه این قضیه خواهید شد که جلوبندی آن ضعیف است و اگر صاحب این خودرو هستید باید در سرعت زیاد مواظب سرعت گیرها باشید چون اگر با سرعت زیادی بر روی این سرعت گیرها بروید مطمئنا جلوبندی ضعیف مربوط به این خودرو شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

به هر حال با رانندگی در پژو 206 خواهید دانست که این خودرو در مسیر جاده ای سواری راحتی دارد و همین مساله می تواند پاسخ گوی نیاز شما در ارتباط با یک خودروی استاندارد باشد.

اگر در فصل گرم سال بخواهید از کولر این خودرو استفاده کنید متوجه خواهید شد که در هنگام استفاده از آن، قدرت خودرو به صورت چشمگیری افت خواهد کرد و می تواند در این هنگام فشار زیادی به موتور آن وارد شود.

رانندگی 206

 

البته با بررسی هایی که بر پژو 206 انجام شده مشخص شده است که این افت قدرت موتور اتومبیل نسبت به خودروهای فرانسوی دیگر هم چون پژو 405 بسیار کم تر است. و این یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از پژو 206 به حساب می آید.

یکی از مهم ترین دغدغه های مربوط به کسانی که به پژو 206 علاقه مند هستند به هزینه بالای تعمیرات و نگهداری آن برمی گردد. هزینه زیادی که لوازم یدکی 206 دارد موجب این مساله شده که افراد زیادی به جای استفاده از پژو 206 که به آن علاقه مند هستند از خودروهای دیگری که هزینه نگهداری و تعمیرات آن پایین تر است استفاده کنند.

به هر حال قبل از خرید پژو 206 به این مساله حتما توجه کنید که هزینه نگهداری و تعمیرات مربوط به این خودرو بسیار بالاست.

برای خرید لوازم یدکی رانا کلیک نمایید لوازم یدکی رانا

بررسی ایمنی پژو 206

یکی از مهم ترین مسائل در ارتباط با یک خودرو، ایمنی مربوط به آن است. ایمنی بالای هر خودرو یکی از مهم ترین مزایای مربوط به آن به حساب می آید و این مساله به خصوص در کشورهای پیشرفته و پیشرو در صنعت خودرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

با تحقیق و بررسی که بر روی پژو 206 انجام شده متوجه شدیم که این خودرو به نسبت خودروهای هم قیمت آن از ایمنی بیشتری برخوردار است و این مساله یکی از مهم ترین مزایای مربوط به خودرو به حساب می آید.

با بررسی های انجام شده بر روی پژو 206 فهمیدیم که این خودرو در تست Euro Ncap 5 ستاره را به دست آورده است و این امتیاز بسیاری خوبی برای پژو 206 به حساب می آید.

از تجهیزات ایمنی مربوط به پژو 206 می توان به ایربگ برای راننده و سرنشینان خودرو برای تیپ 5 به بالا اشاره کرد. این در حالی است که برای پژو 206 تیپ 2 کیسه هوا تنها برای راننده موجود است و البته در مدل های پایین تر از 90 اصلا کیسه هوایی وجود ندارد. ولی در تیپ های بالا تر سعی شده که حداقل از دو کیسه هوا و بیشتر در داخل خودرو استفاده شود.

برای خرید لوازم یدکی تیبا کلیک نمایید لوازم یدکی تیبا

هم چنین بعد از رانندگی با پژو 206 متوجه خواهید شد که سیستم ترمز آن از ABS است. هم چنین یکی دیگر از تجهیزات مربوط به این خودرو، کمربندهای تنظیم ارتفاع مربوط به آن است که این مساله ایمنی این خودرو را افزایش می دهد.

 

معایب 206

 

سیستم قطع خودکار سوخت یکی دیگر از امکانات مربوط به پژو 206 به حساب می آید. هم چنین در تیپ های بالای مربوط به این خودرو سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر به کار گرفته شده که این مساله ایمنی مربوط به خودرو را دو چندان می کند.

به هر حال تمامی این موارد به شکل کامل و با بررسی پژو 206 به شما عزیزان نشان داده شده تا بدانید که ایمنی مربوط به این خودرو به نسبت دیگر خودروهای هم قیمت آن بیش تر است.

نقد و بررسی پژو 206

این خودرو از اوایل دهه 1380 تا به امروز در حال تولید است. در واقع یکی از مهم ترین شاخصه های مربوط به آن، شتاب بالای خودرو است. قدرت موتور اتومبیل به همراه شکل ظاهری خودرو باعث می شود که این میزان شتاب در میان تمامی خودروهای داخلی تولید شده بیشترین حد را داشته باشد.
قدرت موتور این خودرو 75 اسب بخار است که گشتاوری حدود 118 نیوتن متر قدرت دارد. این میزان قدرت با استفاده از گیربکس آن که دارای 5 سرعته دستی است به چرخ های خودرو منتقل می شود.

در واقع پژو 206 تیپ 2 برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت، حدود 14 ثانیه زمان لازم دارد و هم چنین برای رسیدن به این میزان سرعت در پژو 206 تیپ 5 حدود 11.4 ثانیه زمان لازم است.

انواع تیپ های خودرو پژو 206

 

انواع 206

پژو 206 تیپ 1:

این خودرو اولین مدل از پژو 206 به حساب می آید و سیستم داخلی آن بسیار ساده است. با بررسی آن متوجه می شوید که ساعت دیجیتال، فرمان دو شاخه و سیستم صوتی قدیمی از مهم ترین شاخصه های آن می باشد.

برای خرید لوازم یدکی پژو 405 کلیک نمایید لوازم یدکی پژو 405

بررسی پژو 206 تیپ 2:

این مدل در واقع نسخه بهبود یافته پژو 206 تیپ 1 به حساب می آید. اما هم چنان آینه های دستی دارد. اصلی ترین تغییرات مربوط به این خودرو از سال 1390 به بعد اتفاق افتاد در این زمان ترمز آن تبدیل به ABS شد و هم چنین تعداد ایربگ های آن افزایش یافت.

پژو 206 تیپ 2 از سیستم برق کشی مولتی پلکس بهره می برد تا سال 1390 این خودرو پرفروشترین خودروی خانواده پژو 206 به حساب می آمد اما از این سال به بعد و با به میان آمدن پژو 206 تیپ 5، میزان فروش این خودرو جای خود را به مدل تیپ 5 داد.

بررسی پژو 206 تیپ 3:

با بررسی پژو 206 تیپ 3 خواهید دید که این اتومبیل در واقع همان تیپ 5 است، اما موتور این خودرو را باید به تیپ 2 نسبت داد. در واقع این خودرو در زمان خود یکی از آپشنال ترین خودروهای داخلی در بازار ایران به حساب می آمد. از مهم ترین امکانات داخلی مربوط به آن می توان به ترمزهای EBD و ABS اشاره کرد.

هم چنین وجود کیسه های هوا برای سرنشینان خودرو یکی دیگر از امکانات اضافه شده به این خودرو به حساب می آید. سیستم تهویه مطبوع خودکار مربوط به این خودرو یکی از مزایای مهم مربوط به آن است و در عصر خود با قیمتی خوب روانه بازار شد.

 

انواع تیپ های خودرو پژو 206

بررسی خودرو 206 تیپ 4:

اما وجه تمایز این خودرو نسبت به مدل های دیگر در موتور آن است. موتور آن TU5 نام دارد و این موتور قادر است که قدرتی به اندازه 110 اسب بخار تولید کند.

هم چنین با بررسی پژو 206 تیپ 4 متوجه یک تفاوت اصلی دیگر آن خواهید شد. از گیربکس 5 سرعته اتوماتیک به جای گیربکس دستی در این خودرو استفاده کرده اند و همین مساله قدرت موتور اتومبیل را به شدت افزایش می دهد.

برای سفارش لوازم یدکی پژو پارس کلیک نمایید لوازم یدکی پژو پارس

خودرو 206 تیپ 5:

این مدل از خودرو محبوب ترین تیپ خودروهای 206 به حساب می آید. در واقع این خودرو آپشنال ترین و با امکانات ترین خودروی 206 در ایران به حساب می آید. ترمزهای ABS دیسکی 4 کاناله وجه تمایز این خودرو نسبت به مدل های مشابه دیگر است. موتور 1.6 لیتری آن از توان 110 تولید 110 اسب بخار برخوردار است.

خودرو 206 تیپ 6:

پژو 206 تیپ 6 آخرین مدل مربوط به این خودرو به حساب می آید. در واقع در ابتدای تولید این خودرو عدم موفقیت آن را شاهد بودیم و این مساله به دلیل تلفیق گیربکس موتور تیپ 4 و 5 خودروی 206 بود.

در این هنگام تولید کنندگان به این فکر افتادند که از یک گیربکس قوی تر در موتور این خودرو استفاده کنند به همین دلیل از گیربکس قوی ترونیک استفاده شد.

بررسی پژو 206 تیپ 6

 

اما این مدل نسبت به تیپ 5 فروش کم تری دارد. یکی از مهم ترین دلایل مربوط به آن ضربه های وارده به بدنه خودرو است که این قضیه در هنگام تعویض دنده در خودرو اتفاق می افتد.

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی دولوکس کار ( نمایندگی رسمی لوازم یدکی دینا پارت ) به صورت کامل به بررسی پژو 206 در انواع مدل های مربوط به آن پرداختیم و هم چنین به مزایا و معایب کامل مربوط به آن پرداختیم.

امیدواریم از مطالب گفته شده در ارتباط با این خودروی محبوب در ایران نهایت استفاده و بهره را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *