مقالات

راه‌های تشخیص لوازم یدکی اصل از تقلبی

راه‌های تشخیص لوازم یدکی اصل

لوازم یدکی خودرو معمولاً با کیفیّت‌های مختلفی در بازار خرید و فروش قطعات اتومبیل موجود هستند و این پدیده موجب سردرگمی خریداران این قطعات شده است.

استفاده از لوازم یدکی اصل از اهمیّت بسیار بالایی برخوردار است و مزایای بسیاری را برای خریداران به همراه دارد و به همین دلیل است که مردم ترجیح می‌دهند تا با خرید این قطعات از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوند و بازده خودروی خود را افزایش دهند.

قطعات یدکی اصل معمولاً دارای ویژگی‌هایی هستند که توجّه به آن‌ها می‌تواند به تشخیص این قطعات از قطعات یدکی تقلبی کمک نماید.

ولی افراد سودجو در بسیاری از موارد با تقلید این ویژگی‌ها موفّق به فریب خریداران می‌شوند و این مورد به مشکل اصلی صاحبان خودرو تبدیل شده است. در ادامه قصد داریم تا اطّلاعات جامعی را در رابطه با این مسئله و روش‌های تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی دولوکس کار

اهمیّت استفاده از لوازم یدکی اصل

اهمیت اصل بودن لوازم خودرو به شرح زیر است:

افزایش عمر مفید خودرو:

قطعات یدکی استفاده شده در تعمیر خودرو بر اساس کیفیّت خود می‌توانند عمر مفید اتومبیل شما را دچار افزایش و یا کاهش نمایند و این مورد یکی از اصلی‌ترین دلایل لزوم خرید لوازم یدکی خودرو اصلی می‌باشد.

این قطعات به دلیل استفاده از مواد اوّلیه باکیفیّت و مرغوب در فرایند ساخت آن‌ها معمولاً از عمر مفید و بازده بیشتری برخوردار هستند و این ویژگی موجب شده است تا بسیاری از خریداران مایل به پرداخت پول بیشتر برای تهیه این قطعات باشند.

تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی

تشخیص لوازم یدکی اصل مستلزم رعایت نکات بسیاری است

همچنین، در برخی از موارد مشاهده شده است که استفاده از قطعات یدکی تقلبی عمر مفید سایر قطعات خودرو را نیز کاهش داده است و هزینه‌های بسیاری را به مالکان خودرو‌ تحمیل کرده است و قرارگیری این موارد در کنار یکدیگر موجب گردیده است تا خرید قطعات اصلی به اولویّت اوّل خریداران تبدیل شود.

خرید لوازم یدکی دینا پارت

کاهش هزینه‌های نگهداری خودرو:

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، قطعات یدکی تقلبی از عمر مفید کم‌تری برخوردار هستند و این مسئله موجب می‌شود تا خریداران مدّت کوتاه‌تری را از این قطعات استفاده نمایند و دوباره مجبور به خرید این قطعات شوند.

خرید لوازم یدکی اصل و استفاده‌ی مداوم از این قطعات به دلیل بالاتر بودن عمر مفید آن‌ها هزینه‌های جاری خودروی شما را به میزان قابل توجّهی کاهش خواهد داد و شما دیگر نیازی به صرف هزینه‌های اضافی برای تعمیر خودرو نخواهید داشت.

بنابراین، استفاده از این قطعات بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می‌باشد و شما با خرید آن‌ها می‌توانید ضمن بهره‌مندی از مزایای ذکر شده، از کیفیّت بی‌نظیر این قطعات در طولانی مدّت بهره‌مند شوید.

اگرچه لوازم یدکی اصلی معمولاً از قیمت بیشتری نسبت به قطعات یدکی تقلبی برخوردار هستند ولی شما با یک بار پرداخت هزینه تمامی نیاز‌ها و ایرادات فنّی خودروی خود را برطرف خواهید کرد و این ویژگی موجب برتری این قطعات و لوازم یدکی نسبت به مدل‌های تقلبی و بی‌کیفیّت شده است.

پیشنهاد مطالعه : دلایل خرابی سرسیلندر خودرو

افزایش بازده خودرو:

لوازم یدکی اصل معمولاً بر اساس پروتکل‌ها و دستور‌العمل‌های مشخّص و دقیقی ساخته می‌شوند و این ویژگی یکی از دلایلی است که موجب شده است تا این قطعات سازگاری بیشتری را با خودروی شما داشته باشند. به عنوان مثال: شرکت‌های بسیاری در داخل و خارج ایران به تولید لنت‌های ترمز مشغول هستند و این شرکت‌ها محصولات خود را در کیفیّت‌های مختلفی تولید می‌کنند.

تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی

استفاده از قطعات یدکی اصلی موجب افزایش بازده خودرو شما خواهد شد

با این حال، ممکن است به این نکته پی برده باشید که لنت‌های ترمز یک شرکت خاص سازگاری بهتری را با اتومبیل شما دارند و این مسئله موجب شده است تا شما در هنگام تعویض لنت‌های خودروی خود تنها به سراغ محصولات این برند بروید.

این پدیده در رابطه با سایر قطعات و لوازم جانبی خودرو نیز وجود دارد و شما با استفاده از کردن از قطعات یدکی اصل می‌توانید راندمان کلّی خودروی خود را به میزان قابل توجّهی افزایش دهید و از رانندگی با اتومبیل خود لذّت ببرید.

خرید لوازم یدکی تندر نود 

روش‌های تشخیص لوازم یدکی اصل:

روش‌های مختلفی برای تشخیص قطعات یدکی اصلی از اجناس تقلبی و بی‌کیفیّت وجود دارند و در ادامه می‌توانید با تعدادی از این روش‌ها آشنا شوید.

  1. لمس قطعه
  2. نوع جوشکاری
  3. نوع پرچکاری
  4. نوشتار روی قطعه
  5. آلیاژ به کار رفته در قطعه
  6. به بسته‌بندی قطعات و لوازم یدکی توجّه نمایید
  7. به علامت استاندارد توجّه کنید
  8. از افراد کاربلد و ماهر برای تشخیص لوازم یدکی اصلی کمک بگیرید
  9. هولوگرام رسمی شرکت تولید کننده
  10. توجه به بارکد کالا

به بسته‌بندی قطعات و لوازم یدکی توجّه نمایید:

بسته‌بندی قطعات اوّلین موردی است که می‌تواند به شما در تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی کمک نماید و شما با توجّه به آن می‌توانید قسمت عمده‌ای از مسیر انتخاب قطعه‌ی درست و مناسب برای خودروی خود را طی نمایید.

قطعات یدکی اصلی معمولاً در بسته‌بندی‌های مناسبی به بازار عرضه می‌شوند و اطّلاعات دقیقی در رابطه با ویژگی‌های قطعه و یا آدرس شرکت سازنده بر روی جعبه‌ی آن‌ها وجود دارند.

تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی

لوازم یدکی اصلی معمولاً دارای نشان استاندارد می‌باشند

به منظور مطمئن شدن از کیفیّت قطعه‌ی خریداری شده هیچگاه به سراغ قطعاتی نروید که پلمپ بسته‌بندی آن‌ها باز شده است زیرا در اکثر شرایط امکان تشخیص قطعات تقلبی از قطعات اصلی از روی ظاهر قطعات وجود ندارد و اطّلاع یافتن از کیفیّت قطعات در این شرایط به دانش تخصصی بالایی نیاز‌مند است.

بنابراین، شما با خرید قطعاتی که بسته‌بندی ظاهری آن‌ها از نظر کیفیّت در سطح بهتر و مناسب‌تری قرار دارد می‌توانید گام‌های بلندی را در راستای خرید لوازم یدکی اصل بردارید.

خرید لوازم یدکی پراید

به علامت استاندارد توجّه کنید:

وجود علامت استاندارد یکی دیگر از دلایل اصل بودن لوازم یدکی خریداری شده می‌باشد و توجّه به این علامت می‌تواند به شما در انتخاب لوازم یدکی اصلی کمک نماید. لوازم یدکی تقلبی و بی‌کیفیّت معمولاً فاقد نشان استاندارد می‌باشند و این نکته می‌تواند کمک بزرگی در هنگام خرید قطعات و لوازم جانبی خودرو محسوب شود.

با این حال، باید به این مورد توجّه داشته باشید که وجود علامت استاندارد دلیلی قطعی بر باکیفیّت بودن لوازم یدکی نمی‌باشد و در بسیاری از موارد برند‌های بی‌کیفیّت داخلی تنها با رعایت تعدادی از دستور العمل‌های سازمان استاندارد موفّق به دریافت این نشان می‌شوند و حتّی مشاهده شده است که شرکت سازنده قطعات با پرداخت پول و از طریق روش‌های غیر قانونی و غیر منصفانه موفّق به کسب این نشان شده است.

بنابراین، عدم وجود این نشان دلیلی قطعی بر بی‌کیفیّت و بی اعتبار بودن قطعات خودرو محسوب می‌شود ولی وجود آن نیز نمی‌تواند نشانگر بالا بودن کیفیّت لوازم یدکی خودرو باشد و باید موارد دیگری نیز برای اطمینان بیشتر در نظر گرفته شوند.

خرید لوازم یدکی پژو 206

از افراد کاربلد و ماهر برای تشخیص لوازم یدکی اصلی کمک بگیرید:

در برخی از موارد مشاهده شده است که امکان تشخیص قطعات یدکی اصلی از قطعات نامرغوب و بی‌کیفیّت با در نظر گرفتن موارد فوق وجود ندارد زیرا شرکت‌هایی که در زمینه‌ی ساخت چنین قطعاتی فعّالیت دارند از روش‌های تشخیصی عنوان شده آگاهی دارند و با رعایت آن‌ها موفّق به فروش قطعات و تولیدات خود می‌شوند.

300957 como tirar alvara de funcionamento para abrir oficina mecanica saiba aqui

در این مواقع بهتر است که قطعات یدکی مورد نیاز خود را با کمک افراد آگاه و متخصص خریداری نمایید تا با مشکلی در این زمینه مواجه نشوید. متخصصین خودرو می‌توانند با بررسی دقیق قطعات از سطح کیفی آن‌ها مطّلع شوند و پیچیدگی‌های این فرایند را کاهش دهند.

لوازم یدکی بی‌کیفیت معمولاً از نظر آلیاژ‌های استفاده شده در فرایند ساخت، نوع جوش به کار رفته، رنگ قطعات و … تفاوت‌هایی را با لوازم یدکی اصل دارند و توجّه به این موارد می‌تواند مشکل گشا باشد.

با این حال، تشخیص این موارد نیازمند برخورداری از دانش تخصصی در زمینه‌ی خودرو و لوازم یدکی آن می‌باشد و تشخیص کیفیّت قطعات با استفاده از این روش گاهاً به سال‌ها تجربه در این زمینه نیازمند است.

پیشنهاد مطالعه :علت گیرپاژ موتور خودرو چیست؟

لوازم یدکی اصل را از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید:

لوازم یدکی با کیفیّت و اصلی معمولاً توسّط عاملین فروش و یا نمایندگی‌های معتبر به بازار عرضه می‌شوند و این قطعات معمولاً دارای شناسنامه‌ی کالا و اطّلاعات دقیق سازنده قطعه هستند و شما با مراجعه به فروشگاه‌های معتبر در زمینه‌ی فروش لوازم یدکی می‌توانید به محصولات بهترین برند‌های بازار دسترسی داشته باشید و نیاز‌های خود را برطرف نمایید.

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی دولوکس کار افتخار این را دارد تا با ارائه لوازم یدکی اصلی دیناپارت و برندهای خوب داخلی و خارجی در خدمت هم وطنان در سراسر ایران باشد.

واقعیت تلخی که در رابطه با لوازم یدکی خودرو در ایران وجود دارد این مورد است که تمامی فروشندگان از کیفیّت قطعه‌ای که به مشتریان و خریداران ارائه می‌دهند آگاهی دارند ولی معمولاً این اطّلاعات را به مشتریان ارائه نمی‌دهند و قطعه‌ای را بر اساس بودجه‌ی خریداران به آن‌ها پیشنهاد می‌‌نمایند

و از آن‌جایی که صاحبان خودرو قصد دارند تا تعمیر اتومبیل خود را با کم‌ترین هزینه انجام دهند، این مسئله موجب بوجود آمدن مشکلات بعدی برای آن‌ها می‌شود.

خرید لوازم یدکی ریو

به سراغ قطعات یدکی ارزان قیمت نروید!

قطعات یدکی تقلبی معمولاً از قیمت کم‌تری نسبت به مدل‌های اصلی برخوردار هستند و این مسئله موجب شده است تا بسیاری از خریداران با وجود خطرات استفاده از قطعات تقلبی، همچنان از این لوازم و قطعات برای تعمیر خودروی خود استفاده نمایند.

تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی

با این حال، چنانچه خرید لوازم یدکی اصل تنها اولویّت‌ شما می‌باشد، بهتر است که در دوراهی خرید قطعات ارزان‌تر و گران‌تر همواره به سراغ قطعات گران‌تر بروید تا ریسک خرید قطعات بی‌کیفیّت را کاهش دهید. اگرچه این روش از ضریب اطمینان بالایی برخوردار نیست ولی استفاده از آن می‌تواند مشکلات شما را تا حدودی کاهش دهد و خیال شما را از کیفیّت قطعه راحت نماید.

لوازم یدکی اصل معمولاً دارای هولوگرام لیزری و گارانتی می‌باشند:

هولوگرام‌های لیزری روشی نوظهور برای پلمپ قطعات می‌باشند و امکان باز شدن بسته‌بندی قطعه قبل از استفاده از آن را از بین می‌برند. این هولوگرام‌ها معمولاً بر روی درب جعبه قرار می‌گیرند و در صورت مخدوش شدن آن‌ها می‌توان متوجّه باز شدن بسته‌بندی قطعه شد و از خرید آن خودداری کرد.

با این حال، امروزه روش‌هایی برای تولید انبوه و ارزان‌ این هولوگرام‌ها بوجود آمده‌اند و از آن‌جایی که استفاده از آن‌ها موجب زیبایی و جذّابیت بیشتر جعبه‌ی قطعات می‌شود، امروزه کم‌تر محصولی را می‌توان یافت که فاقد هولوگرام باشد. همچنین، باید به این نکته توجّه داشته باشید که لوازم یدکی اصل معمولاً دارای گارانتی معتبر هستند و خرید قطعات دارای کارت گارانتی می‌تواند ضریب اطمینان این فرایند را به میزان قابل توجّهی افزایش دهد.

در کل، قرار گرفتن این دو ویژگی در کنار یکدیگر و توجّه به آن‌ها می‌تواند خطر خرید لوازم یدکی تقلبی را به میزان فراوانی کاهش دهد و اطّلاعات بسیاری را در رابطه با میزان اعتبار شرکت سازنده فراهم نماید.

خرید لوازم یدکی روآ

از تجربه‌ی صاحبان خودرو برای تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی استفاده نمایید:

ممکن است کسانی را بشناسید که خودروی مشابهی با خودروی شما را خریداری کرده باشند و باید توجّه داشته باشید که این افراد می‌توانند منبع بسیار مناسبی برای کسب اطّلاعات دقیق و درست در رابطه با قطعات یدکی باشند. صاحبان خودروها به مرور زمان و با آزمون و خطا اطّلاعات خود را در رابطه با قطعات و لوازم یدکی خودرو افزایش می‌دهند و چنانچه شما در این زمینه اطّلاعاتی را در اختیار نداشته باشید می‌توانید از این افراد برای خرید لوازم یدکی اصل کمک بگیرید تا دیگر نیازی را به آزمون و خطا نداشته باشید.

تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی

همچنین، بسیاری از تعمیرگاه‌های خودرو نیز مشاوره‌ا‌ی منصفانه‌ای را به مشتریان خود در این رابطه ارائه می‌دهند و شما با مراجعه به این تعمیرگاه‌ها می‌توانید بسیاری از مشکلات موجود در این زمینه را برطرف نمایید و در هزینه‌های جاری خود صرفه‌جویی کنید.

آیا روش‌ دیگری برای اطمینان از کیفیّت قطعات خودرو وجود دارد؟

بله، استفاده از اینترنت برای جستجوی برند‌های معتبر قطعات خودرو روشی مناسب برای اطمینان از کیفیّت قطعات می‌باشد و شما با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید اطّلاعات جامع و مفیدی را در رابطه با خرید لوازم یدکی اصل بدست آورید.

برند‌ها و شرکت‌های سازنده‌ی قطعات یدکی باکیفیّت معمولاً دارای سایت‌های معتبر و بروز در رابطه با قطعات تولیدی خود هستند و شما با مراجعه به این سایت‌ها اطّلاعات مفیدی را در رابطه با قطعات یدکی مورد نظر خود کسب خواهید کرد و می‌توانید از اطّلاعات موجود در این سایت‌ها برای خرید قطعات یدکی اصل کمک بگیرید.

در کل، خرید لوازم یدکی دارای ریزه‌کاری‌های فنّی بسیاری است و توجّه به موارد ذکر شده می‌تواند شما را در تشخیص قطعات مناسب یاری نماید و کمک بزرگی در این زمینه محسوب شود.

خرید لوازم یدکی سمند

سخن پایانی:

خرید لوازم یدکی اصل فرایندی سخت و پیچیده محسوب می‌شود و بسیاری از مردم با روش‌های تشخیص قطعات باکیفیّت و مناسب از قطعات نامرغوب آشنایی ندارند و این مسئله موجب بوجود آمدن مشکلات پیچیده و فراوانی برای آن‌ها می‌شود.

قطعات یدکی موجود در بازار خرید و فروش قطعات خودرو با کیفیّت‌های مختلفی موجود هستند و کسب اطّلاعات دقیق در این زمینه می‌تواند بسیاری از مشکلات عنوان شده را برطرف نماید ولی باید به این نکته توجّه داشت که رعایت نکات ذکر شده ریسک خرید قطعات خودرو را از بین نمی‌برد و همچنان احتمال کلاهبرداری در این زمینه وجود دارد. بنابراین، بهتر است که همواره موارد جانبی را در این رابطه رعایت نمایید تا با مشکلی در این زمینه مواجه نشوید.

تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی

در کل، اطّلاعات ارائه شده در این مقاله قسمت عمده‌ای از مشکلات شما در زمینه‌ی تشخیص لوازم یدکی اصلی از تقلبی را برطرف خواهند کرد و شما با استفاده از این اطّلاعات می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری قطعات مورد نیاز اتومبیل خود را خریداری نمایید و از مزایای آن‌ها در طولانی مدّت بهره‌مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *