مقالات

بررسی خودرو پراید 141 و لوازم یدکی آن

پرايد 141

تاریخچه ساخت پراید 141

در سال 1381 شرکت سایپا به طراحی مجدد خودرو پراید پرداخت که به دنبال این طراحی شرکت سایپا، تفاوت پراید 141 با پراید معمولی را قسمتی از عقب و پشت این خودرو قرار داد و همچنین شیشه های پراید 141 تا لبه و کناره های صندوق بالا آمده است و می توان گفت که شیشه ها از پراید معمولی بزرگ تر شده است.

ساخت خودرویی لیفت بک

شرکت سایپا می خواست با ساخت این خودرو به سمت ساخت یک خودرو لیفت بک برود و به همین خاطر است که این خودرو شباهت زیادی به خودرو های لیفت بک دارد اما در اصل این خودرو را می توان یک سدان شهری کوچک در نظر گرفت.

شکل چراغ ها و سپر

در این خودرو در جلوی خودرو فرم و شکل سپر و چراغ ها نیز تغییر کرده و چراغ ها از حالت کدری در آمده است و شفاف تر و روشن تر شده و به نوعی به حالت کریستالی در آمده است. در جلو پنجره ی خودرو هم تغییر کوچکی ایجاد شده و به خاطر تغییر در قسمت عقب خودرو زه ها نیز تغییر پیدا کرده و پنجره های مثلثی عقب خودرو نیز با پراید معولی تفاوت دارد.

رینگ های آلومینیومی

یکی از ویژگی هایی که زیبایی این خودرو را بالا می برد این است که پراید 141 اولین پرایدی بوده است که روی آن رینگ های آلومینیومی نصب کرده اند.

(LBE) و (DLX)

پراید 141 در ابتدا به صورت (ال بی آی) تولید می شد در این مدل به دلیل قدیمی بودن بیشتر قطعات و لوازم یدکی آن از کره وارد می شد و لازم به ذکر است که بگوئیم روی این مدل پراید 141 فرمان هیدرولیک و ایربگ و لامپ نشان دهنده آمپر خودرو نصب نمی شد و این از نقاط ضعف این مدل پراید بشمار می رفت اما رفته رفته در سال 1385 مسئولان شرکت سایپا دست به ساخت پراید 141 این بار از مدل (دی ال ایکس) شدند که در آن تعدادی از نقص هایی که در مدل قبلی بود از قبیل چراغ آمپر به خودرو اضافه گردید و مدل سپر نیز تغییر کرد.

پراید 141 در مدل (ال بی آی) از نوع خودرو های کاربراتی بود اما در مدل جدید این خودرو از نوع انژکتور تولید می گردد که باعث کاهش مصرف خودرو و بهبود عملکرد خودرو در سر بالایی ها می شود و همچنین استهلاک خودرو را کاهش می دهد و باعث شده است که یک خودرو ارزان سوار شویم.

لوازم یدکی پراید 141

اکنون اگر پراید دارید و به دنبال لوازم یدکی پراید اصل و با کیفیت ایرانی و کره ای برای خودروی خود هستید ما مفتخر هستیم در فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی دولوکس کار تا لوازم دیناپارت و دیناتک را به شما ارائه بدهیم و لبخند رضایت را روی چهره شما داشته باشیم و این باعث شادی ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *